Délka: 75,65km (2dny)

Navštívených míst: 9

Jak již reportu napovídá, tak tentokrát tu byl teplický okruh, kdy se přijelo odpoledne do Teplic a hned se vyrazilo na cestu. Na první den byla naplánována čtveřice míst a dorazit na místo přespání. Prvním místem byla Komáří hůrka se svou Komáří vížkou, vrchol poklidný, bez lidí, hotel v dne příchodu uzavřen, takže nebylo nutné se zdržovat a mohlo se pokračovat dál, směrem k Sedmihůrské vyhlídce, cesta především po silnici, takže rychlochůze. Vyhlídka hezky udělána ve svahu, vidět péče a hlavně krásné výhledy z ní. Pár kilometrů vedle další vyhlídka a to na vrcholu Loupěžník, vrchol na kterém bylo vytvořeno lehké ohniště a lavička pro odpočinek, který nebyl u mě na programu.

Komáří vížka (Komáří hůrka - 807m.n.m.)
Sedmihůrská vyhlídka (780m.n.m.)
Loupežník (757m.n.m.)

Již z Loupežníka jsem odcházel za šera a s počítáním, že další místo – vyhlídka pod Pramenáčem bude již za tmy a to se také stalo. Skalní vyhlídka za tmy a tudíž i je jasné, že nalezení místa na spaní a zabydlení muselo být také za tmy. Místo přespání bylo plánováno pod Vrch tří pánů, v tamním přístřešku na který jsem dorazil kolem 21:15, rychlá večeře, vybalení spacáku a mohlo se jít spát. Noc těžká, ale i těch pár hodin spánku pomohlo. Budíček ve 3:30, především asi hlavně tou těžkou padající mlhou, která dopadala vahou na přístřešek, takže se zabalilo, lehce posnídalo a vyrazilo se k prvnímu místu dalšího dne. Jak za tmy končil první den, tak i druhý začínal, na Flájském plavebním kanále byla ještě opravdu tma.

Vyhlídka pod Pramenáčem (895m.n.m.)
Flájský plavební kanál (700m.n.m.)

Mlha z noci se držela i po zbytek druhého pochodového dne. Na vrchol Bradáčov se tedy dorazilo v opravdu husté mlze, ale dodalo to místu takový ten hororový nádech, hlavně při pohledu na tvrz Lichtenwald. Samotný vrchol je označen jen plechovým štítkem v poli. Na další bod, na Loučnou se šlo způsobem vcelku pro mé výlety klasickým, nejdřív dlouhé klesání a poté strmé stoupání, toto stoupání bylo opravdu moc příjemné a zdlouhavé. Dorazilo k označení vrcholu (nikoliv k samotnému vrcholu), protože vrchol se nachází v uzavřené oboře, takže je místo bráno před branami obory. Z Loučné se po lehké svačince pokračovalo a mírně klesalo k dalšímu vrcholu, Vlčí hoře. Samotný vrchol Vlčí hora opětovně jako Bradáčov označen jen lehce patníkem v lese, takže zde dominántní památeční fotka v podobě rozhledny a to byl poslední vrchol z toho výletu. 

Tvrz Lichtenwald (vrchol Bradáčov - 876m.n.m.)
Loučná (956m.n.m.)
Rozhledna na Vlčí hoře (891m.n.m.)

Posledním místem byla zřícenina hradu Rýzmburk, který se nacházel podstatně o dost v nižší nadmořské výšce. Samotná zřícenina je opravdu velikým kusem historie a samotná zřícenina zabírá plochu snad poloviny fotbalového hřiště.

Z zříceniny se už jen sešlo na silnici a mohlo se vracet do Teplic odkud už byla jen jízda busem do Prahy.

Zřícenina hradu Rýzmburk (550m.n.m.)